Sayfalar

16 Mart 2014 Pazar

Hatay Valiliği: Berkin Elvan Gösterileri Sırasında Polis Aracına 4 Mermi İsabet Etti

berkin, berkin elvan, gizlenen gerçekler, berkin elvan gösterileri, millet düşmanları, devlet düşmanları,
Hatay Valiliği: Berkin Elvan Gösterileri Sırasında Polis Aracına 4 Mermi İsabet Etti


HATAY Valiliği, Berkin Elvan'ın ölümü sonrası kentte yapılan gösterilerde polis aracına 4 tabanca mermisinin isabet ettiğini, eylemlere yapılan müdahale sırasında ise 4 güvenlik görevlisinin yaralandığını bildirdi.

Valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamada Berkin Elvan'ın ölümü üzerine Defne İlçesi'nde 5 bin 500, İskenderun İlçesi'nde 2 bin 500, Samandağ İlçesi'nde ise 300 kişinin katılımıyla eylemler yapıldığı belirtilerek şu bilgilere yer verildi:

"Genel olarak basın açıklaması şeklinde ve olaysız neticelenen etkinlikler olmakla birlikte, Defne İlçesi Uğur Mumcu Alanı'nda bulunan benzin istasyonu önünde güvenlik güçleri ile grup temsilcileri arasında yapılan görüşme esnasında, grup içerisinden yüzü maskeli şahıslar tarafından güvenlik güçlerine yönelik olarak havai fişek atılmıştır. Ses yayın aracı ile yapılan ikaz tekrarlarına rağmen saldırılar devam etmiş ve 4 güvenlik görevlisi yaralanmıştır.

Ayrıca yaşanılan kargaşa sırasında silah sesleri işitilmiş ve yapılan incelemede polis aracına 4 tabanca mermisinin isabet ettiği belirlenmiştir. Grubun havai fişek atmaya devam etmesi üzerine gruba müdahale edilmiş ve bir kişi gözaltına alınmış, şahıs hakkında yapılan yasal işlemlerin ardından serbest bırakılmıştır.

Hatay Valiliği olarak, ilimizin huzur ve sükunetini muhafaza etme konusunda gösterdiği sağduyu için halkımıza teşekkür ederiz. Hemşehrilerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da serinkanlı bir şekilde ferasetle davranacağına olan inancımızı ifade ederken, hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz."

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Bu güne değin en çok tıklanılanlar